استمرار محدودیت‌های کرونایی در گنبدکاووس/ نگران افزایش ابتلا در «عید قربان» هستیم
استمرار محدودیت‌های کرونایی در گنبدکاووس/ نگران افزایش ابتلا در «عید قربان» هستیم

فرماندار گنبدکاووس با اشاره به تداوم وضعیت قرمز بیماری کرونا در این شهرستان، گفت: محدودیت‌ها در گنبدکاووس تا پایان تیرماه ادامه خواهد یافت.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از فارس، عبدالقدیر کریمی در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه جلسه با مدیران بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه مردم گنبدکاووس در روزهای اخیر در رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدیت بیشتری داشته‌اند، اظهار کرد: از همه کسانی که برای حفظ سلامت خود، خانواده، همشهریان و جامعه به قوانین و پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی احترام می‌گذارند سپاسگزارم.

وی با بیان اینکه تعداد بسیاری از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی گنبدکاووس در روزهای گذشته به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، افزود: با توجه به پر بودن ظرفیت بیمارستان‌های گنبدکاووس ابتلای کادر درمانی مشکلات را دو چندان می‌کند که جلوگیری از این اتفاق نیازمند توجه بیشتر مردم به توصیه‌های بهداشتی است.

فرماندار گنبدکاووس با تاکید بر اینکه با توجه به استمرار وضعیت قرمز بیماری کرونا در این شهرستان، خاطرنشان کرد: فعلا تا پایان تیرماه محدودیت‌های اعلام شده توسط ستاد مقابله با کرونای شهرستان گنبدکاووس پابرجا خواهد بود تا بعد از آن نسبت به تداوم و یا لغو برخی از محدودیت‌ها تصمیم‌گیری شود.

کریمی با ابراز نگرانی نسبت به شیوع بیماری کرونا در گنبدکاووس در هفته‌های آتی، گفت: با توجه به در پیش بودن عید سعید قربان بدون شک در صورت عدم توجه مردم به توصیه‌ها و لغو نکردن دید و بازدیدهای عیدانه شاهد شیوع مجدد بیماری کرونا در شهرستان خواهیم بود.

وی با درخواست از رسانه‌ها، مطبوعات، پویش‌های مردمی و سمن‌ها برای اطلاع‌رسانی نسبت به عاقبت بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی در هفته‌های آتی، اضافه کرد: امیدواریم مردم فهیم شهرستان گنبدکاووس با درک درستی از شرایط پیش‌رو مانع از وقوع اتفافات ناگوار دیگری در این ایام شوند.

فرماندار گنبدکاووس با تاکید بر لزوم اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان توسط همه اقشار، اصناف و گروه‌ها، تصریح کرد: مردم شهرستان گنبدکاووس می‌توانند هرگونه تخلف بهداشتی و رعایت نکردن پروتکل‌های آن، فاصله‌گذاری فیزیکی و ماسک نزدن‌ در ادارات، نهادها و اصناف را به شماره تلفن ۱۹۰ و ۱۴۹۰ شبکه بهداشت و درمان گزارش کنند.