استفاده از ماسک در گنبدکاووس ۶۰ درصد کاهش یافت
استفاده از ماسک در گنبدکاووس ۶۰ درصد کاهش یافت

فرماندار ویژه گنبدکاووس با نگرانی از عادی‌انگاری و کم‌شدن حساسیت نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی مردم گفت که اکنون استفاده از ماسک در این شهرستان به ۶۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا، عبدالقدیر کریمی در جمع روسای شعب بانک‌های گنبدکاووس اظهار داشت: مطابق بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان مرکز بهداشت استفاده مردم گنبدکاووس از ماسک که تا ۲ ماه قبل بالای ۹۰ درصد بود اکنون به ۶۰ تا ۶۵ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: میزان استفاده افراد از ماسک در بانک‌های گنبدکاووس نیز روند روند نزولی داشته و از حدود ۱۰۰ درصد به کمتر از ۹۰ درصد کاهش یافته که باید تلاش شود این روند به حالت قبل برگردد.

وی تصریح کرد: عادی انگاری و کم شدن حساسیت‌های مردم برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به‌ویژه در شرایطی که آمار مبتلایان به این بیماری در گنبدکاووس رو به افزایش است، نگرانی‌ها را نسبت به شیوع موج چهارم بیماری در این شهرستان افزایش داده است.

فرماندار ویژه گنبدکاووس استفاده از ماسک توسط گروه‌های مختلف مردم به‌ویژه هنگام حضور در اجتماعات و مراکز خرید باتوجه به ماه پایانی سال و خریدهای عید را ضروری دانست و ادامه داد: در چنین شرایطی ادارات و نهادها به‌ویژه بانک‌ها باید از ارائه خدمات به افراد بدون ماسک خودداری نمایند.

وی با قدردانی از همراهی و مشارکت خوب مردم گنبدکاووس طی یک سال گذشته برای عمل به مصوبات ستاد مقابله با کرونا و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، هشدار داد که در صورت استمرار کم توجهی‌ها، ورود این شهرستان به موج چهارم بیماری دور از انتظار نیست.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس نیز دراین جلسه گفت که در ۲ هفته اخیر شاهد روند آرام اما رو به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان هستیم که علت اصلی آن سهل انگاری مردم نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص در اجتماعات و مراسم‌های عروسی و عزاداری بود.

فرهاد بدیعی افزود: میزان استفاده مردم گنبدکاووس از ماسک از بالای ۹۰ درصد به ۶۰ تا ۶۵ درصد کاهش یافته و این رقم در محافل خانوادگی یا عروسی‌ بسیار کمتر است.

به گزارش ایرنا، چند روز پیش نیز جلسه ستاد مقابله با کرونا در گنبدکاووس با اعمال برخی محدودیت‌ها از جمله برگزاری مراسم عروسی با بیش از ۳۰ میهمان و منع حرکت کاروان عروسی با بیش از چهار خودرو را تصویب کرده بود.

گنبدکاووس حدود ۳۷۰ هزار نفر جمعیت دارد و درحال حاضر وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان زرد است.