آیین افتتاح و کلنگ زنی چهار پروژه بزرگ شهرداری گنبد برگزار شد
آیین افتتاح و کلنگ زنی چهار پروژه بزرگ شهرداری گنبد برگزار شد

همزمان با نهمین روز از ایام مبارک دهه فجر بهره برداری و شروع عملیات اجرایی چهار پروژه عمرانی شهرداری گنبدکاووس با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان و مسئولین شهرستانی برگزار شد.

به گزارش گنبدی ها، همزمان با نهمین روز از ایام مبارک دهه فجر چهار پروژه عمرانی شهرداری گنبدکاووس شامل افتتاح دیوار ساحلی گرگانرود در محدوده پل گدم آباد با هزینه ۳۰ میلیارد ریال و نیز افتتاح غسالخانه اهل سنت با هزینه ۱۵ میلیارد ریال و همچنین عملیات اجرایی نخستین تقاطع غیر همسطح(روگذر) میدان بسیج با اعتبار پیشبینی شده ۵۰۰ میلیارد ریال و نیز شروع ساخت فرهنگ سرای شهرداری در خیابان بعثت با هزینه اولیه ۵۰ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی شدند.

به نقل از فارس، منصور طعنه‌گنبدی در آغاز عملیات اجرایی و یا افتتاح پروژه‌های شهرداری اظهار کرد: تقاطع غیر همسطح پل روگذر میدان بسیج با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان به طول ۶۴۰ متر مربع و عرض ۱۸/۶۰ متر مربع با احداث سه دهنه و یک پل به صورت چهار باند در دو باند رفت و دو باند برگشت کلنگ‌زنی شد.


وی تصریح کرد: این پروژه در روزهای آخر سال مرحله فراخوان آن انجام و از ابتدای سال ۱۴۰۰ عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
شهردار گنبدکاووس کلنگ‌زنی فرهنگسرای شهر را از دیگر پروژه‌ها عنوان کرد و گفت: این پروژه در عرصه ۸۶۰ متر مربع و زیر بنا یک‌هزار و ۸۶۸ متر مربع در دو طبقه و یک پیلوت اجرا می‌شود که در دو فاز تکمیل خواهد شد.
وی ادامه داد: این پروژه یک موزه فرهنگی آموزشی و مذهبی بوده و دارای سالن مطالعه، کتابخانه، سالن آمفی تئاتر و دیگر امکانات لازم یک فرهنگسرا است و اعتبار آن در فاز نخست ۵ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.
طعنه گنبدی بیان کرد: دیوار ساحلی گرگانرود به طول ۴۱۰ متر مربع و ارتفاع ۶/۸ متر مربع با اعتبار ۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات سیل امروز به بهره‌برداری رسید.
وی ابراز کرد: یکی از مشکلات مردم اهل‌سنت شهرستان گنبدکاووس عدم غسالخانه در آرامستان بود که با توجه به شیوع کرونا احداث غسالخانه برای آرامستان اهل سنت در دستور کار قرار گرفت و این پروژه با زیربنا ۴۰۰ مترمربع با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان امروز به بهره‌برداری رسید.