آغاز عملیات احداث روگذر در میدان بسیج گنبدکاووس
آغاز عملیات احداث روگذر در میدان بسیج گنبدکاووس

شهردار گنبدکاووس گفت: با توجه به حجم بالای ترافیکی در ورودی شهر از سمت شهرستان مینودشت واقع در میدان بسیج اجرای روگذر در میدان بسیج از هفته آینده آغاز می شود.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از گلستان ما، منصور طعنه گنبدی روز پنجشنبه در شورای ترافیک شهرستان گنبد کاووس اظهار کرد: از سال گذشته مطالعات نقاط کور ترافیکی شهر گنبدکاووس آغاز شد و ۱۳ نقطه مهم و ترافیکی شهر مشخص شده است.

وی افزود: با تخصیص اعتبارات صورت گرفته اجرای طرح های موردنظر برای کاهش و رفع ترافیک در این نقاط با اولویت مشکلات مهم ترافیکی شهروندان اجرا می شود.

شهردار گنبدکاووس ادامه داد: حجم ترافیکی در ورودی شهر از سمت شهرستان مینودشت واقع در میدان بسیج بسیار سنگین است و برای رفع این معضل و کاهش تصادفات طرح روگذر در این میدان از هفته آینده آغاز می شود.

وی از افتتاح پل گدم آباد در دهه فجر خبر داد و گفت: پل گدم آباد از سمت جاده اینچه برون با اعتبار ۶ میلیارد تومان در دهه فجر افتتاح می شود که در کاهش ترافیک بسیار موثر است.

طعنه گنبدی از شهادت سردار سلیمانی ابراز تاسف کرد و افزود: برای ماندگاری نام این شهید سرافراز بلوار بسیج تا انتهای بلوار معلم به نام  بلوار سردار سلیمانی نامگذاری شد.

بیش از ۲ هزار مسافربر شخصی در گنبدکاودس اعمال قانون شدند

رئیس پلیس راهور شهرستان گنبدکاووس در این جلسه اظهار کرد: برای کاهش ترافیک شهری و جلوگیری از جابجایی مسافران توسط مسافربر شخصی تاکنون ۲ هزهرو ۱۱۷ خودرو شخصی مسافربر اعمال قانونی شدند که نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

نوری افزود: بر همین اساس تاکنون ۲۹۰ دستگاه خودرو شخصی مسافربر نیز توقیف و به پارکینیک منتقل شدند.

طرح های پیشنهادی در کمیسیون عمران شهرداری بررسی شود

فرماندار گنبدکاووس در این جلسه اظهار کرد: طرح های اصلاحیه هندسی برای کاهش و رفع ترافیک شهر ابتدا در کمیسیون عمران به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و بعد از تائید به شورای ترافیک ارسال شود.

عبدالقدیر کریمی افزود: در حوزه ترافیک شهری علاوه بر متخصصان کمیسیون شهرداری با کارشناسان و صاحب نظران زبده مشورت شده و سپس طرح ها به صورت میدانی و عملیاتی اجرا شود.

وی با اشاره به جمع آوری متکدیان در ۲ روز گذشته خاطر نشان کرد: کار خوب شهرداری در روزهای آخر سال و در راستا از بین بردن چهره زشت شهر جمع آوری متکدیان از سطح شهر است که بسیار ارزشمند بوده و این متکدیان در مکانی که پیش بینی شده ساماندهی می شوند.